RLR05C1301GPB14
Mfr.Part #
RLR05C1301GPB14
Description
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.3kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C1301GPB14
Vishay / Dale RLR05C1301GPB14
1.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,