RLR05C1301FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C1301FSRE619
Description
RES 1.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.3kOhms
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C1301FSRE619
Vishay / Dale RLR05C1301FSRE619
Through Hole 1.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,