RLR05C1300FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C1300FRRE8
Description
RES 130 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
130Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supplier Device Package :
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C1300FRRE8
Vishay / Dale RLR05C1300FRRE8
Through Hole 130Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,