RLR05C12R7FSB14
Mfr.Part #
RLR05C12R7FSB14
Description
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Metal Film
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.7Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C12R7FSB14
Vishay / Dale RLR05C12R7FSB14
Through Hole 12.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,