RLR05C12R1FRB14
Mfr.Part #
RLR05C12R1FRB14
Description
RES 12.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
12.1Ohms
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Diameter :
1.68mm
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
2
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Termination :
Package / Case :
Datasheets
RLR05C12R1FRB14
Vishay / Dale RLR05C12R1FRB14
Through Hole 12.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,