RLR05C1272FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1272FSRE5
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Resistance :
12.7kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C1272FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1272FSRE5
Through Hole 12.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,