RLR05C1242FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C1242FSRE8
Description
RES 12.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
12.4kOhms
Package / Case :
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1242FSRE8
Vishay / Dale RLR05C1242FSRE8
Through Hole 12.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,