RLR05C1212FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1212FSRE5
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Termination :
Axial
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
12.1kOhms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C1212FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1212FSRE5
Through Hole 12.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,