RLR05C1212FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C1212FRRE5
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Resistance :
12.1kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1212FRRE5
Vishay / Dale RLR05C1212FRRE5
Through Hole 12.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,