RLR05C1211FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C1211FSRE8
Description
RES 1.21K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.21kOhms
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Tolerance :
±1%
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C1211FSRE8
Vishay / Dale RLR05C1211FSRE8
Through Hole 1.21kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,