RLR05C1211FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C1211FRRE5
Description
RES 1.21K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.21kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1211FRRE5
Vishay / Dale RLR05C1211FRRE5
1.21kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,