RLR05C1210FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C1210FSRE719
Description
RES 121 OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
121Ohms
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
2
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1210FSRE719
Vishay / Dale RLR05C1210FSRE719
Through Hole 121Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,