RLR05C1203GSR36
Mfr.Part #
RLR05C1203GSR36
Description
RES 120K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Axial
Width :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
120kOhms
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
2
Published :
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1203GSR36
Vishay / Dale RLR05C1203GSR36
Through Hole 120kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,