RLR05C11R0FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C11R0FRRE5
Description
RES 11 OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Termination :
Axial
Resistance :
11Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C11R0FRRE5
Vishay / Dale RLR05C11R0FRRE5
Through Hole 11Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,