RLR05C1183FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1183FSRE5
Description
RES 118K OHM 1% 1/8W AXIAL
2
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Resistance :
118kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C1183FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1183FSRE5
Through Hole 118kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,