RLR05C1181FMB14
Mfr.Part #
RLR05C1181FMB14
Description
RES 1.18K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.18kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1181FMB14
Vishay / Dale RLR05C1181FMB14
1.18kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,