RLR05C1153FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C1153FRRE8
Description
RES 115K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
115kOhms
Datasheets
RLR05C1153FRRE8
Vishay / Dale RLR05C1153FRRE8
115kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,