RLR05C1152FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C1152FSRE819
Description
RES 11.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
11.5kOhms
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C1152FSRE819
Vishay / Dale RLR05C1152FSRE819
Through Hole 11.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,