RLR05C1133FPRE8
Mfr.Part #
RLR05C1133FPRE8
Description
RES 113K OHM 1% 1/8W AXIAL
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
113kOhms
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C1133FPRE8
Vishay / Dale RLR05C1133FPRE8
Through Hole 113kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,