RLR05C1131FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C1131FSRSL19
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Published :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.13kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Not Applicable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RLR05C1131FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C1131FSRSL19
1.13kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,