RLR05C1103FSB14
Mfr.Part #
RLR05C1103FSB14
Description
RES 110K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Not Applicable
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
110kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C1103FSB14
Vishay / Dale RLR05C1103FSB14
Through Hole 110kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,