RLR05C1102FMRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1102FMRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance :
11kOhms
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1102FMRE5
Vishay / Dale RLR05C1102FMRE5
11kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,