RLR05C1101FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1101FSRE5
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
1.1kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Composition :
Metal Film
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C1101FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1101FSRE5
Through Hole 1.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,