RLR05C10R0FSK36
Mfr.Part #
RLR05C10R0FSK36
Description
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
10Ohms
Datasheets
RLR05C10R0FSK36
Vishay / Dale RLR05C10R0FSK36
Through Hole 10Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,