RLR05C1072FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C1072FSRSL
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
2
Width :
1.68mm
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
10.7kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1072FSRSL
Vishay / Dale RLR05C1072FSRSL
10.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,