RLR05C1050FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1050FSRE5
Description
RES 105 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
105Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C1050FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1050FSRE5
Through Hole 105Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,