RLR05C1023FSB14
Mfr.Part #
RLR05C1023FSB14
Description
RES 102K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
102kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1023FSB14
Vishay / Dale RLR05C1023FSB14
Through Hole 102kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,