RLR05C1021FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C1021FPRSL
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.02kOhms
Package / Case :
Datasheets
RLR05C1021FPRSL
Vishay / Dale RLR05C1021FPRSL
1.02kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,