RLR05C1001GMRE719
Mfr.Part #
RLR05C1001GMRE719
Description
RES 1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Resistance :
1kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
2
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C1001GMRE719
Vishay / Dale RLR05C1001GMRE719
Through Hole 1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,