RLR05C1001GMRE5
Mfr.Part #
RLR05C1001GMRE5
Description
RES 1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
17 Weeks
Published :
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1001GMRE5
Vishay / Dale RLR05C1001GMRE5
Through Hole 1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,