RLR05C1001FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C1001FSRE7
Description
RES 1K OHM 1% 1/8W AXIAL
17 Weeks
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
1kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C1001FSRE7
Vishay / Dale RLR05C1001FSRE7
Through Hole 1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,