RLR05C1001FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C1001FRRE5
Description
RES 1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1kOhms
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1001FRRE5
Vishay / Dale RLR05C1001FRRE5
Through Hole 1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,