RLR05C1000FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C1000FSRE6
Description
RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Metal Film
Termination :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
100Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C1000FSRE6
Vishay / Dale RLR05C1000FSRE6
Through Hole 100Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,