RLR05C1000FSM23
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1000FSM23
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Resistance :
100Ohms
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1000FSM23
Vishay / Dale RLR05C1000FSM23
100Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,