RLR05C1000FPRE719
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1000FPRE719
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Resistance :
100Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.75mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Number of Terminations :
2
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C1000FPRE719
Vishay / Dale RLR05C1000FPRE719
Through Hole 100Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,