RLP101R000JB00
Mfr.Part #
RLP101R000JB00
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Length :
46.78mm
Resistance :
1Ohm
Power Rating :
10W
Tolerance :
5%
Diameter :
10.32mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP101R000JB00
Through Hole 1Ohm, Wirewound,