RLP1016R00FB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP1016R00FB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
16Ohm
Length :
46.78mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Tolerance :
1%
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
10.32mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Package / Case :
Conformal
Datasheets
RLP1016R00FB00
Through Hole 16Ohm, Wirewound,