RLP06887R0FB00
Mfr.Part #
RLP06887R0FB00
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
23.82mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
111 Weeks
Power Rating :
6W
Resistance :
887Ohm
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
8.71mm
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
RLP06887R0FB00
Vishay / Sfernice RLP06887R0FB00
Through Hole 887Ohm, Wirewound,