RLP0682R50FB25
Mfr.Part #
RLP0682R50FB25
Resistance :
82.5Ohm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Length :
23.82mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
275°C
Power Rating :
6W
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Diameter :
8.71mm
Tolerance :
1%
Datasheets
RLP0682R50FB25
Vishay / Sfernice RLP0682R50FB25
Through Hole 82.5Ohm, Wirewound,