RLP0656R20FB00
Mfr.Part #
RLP0656R20FB00
Tolerance :
1%
Not Applicable
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
23.82mm
Power Rating :
6W
Published :
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
56.2Ohm
Diameter :
8.71mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Datasheets
RLP0656R20FB00
Vishay / Sfernice RLP0656R20FB00
Through Hole 56.2Ohm, Wirewound,