RLP06250R0JB25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP06250R0JB25
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
250Ohm
Diameter :
8.71mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
6W
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Length :
23.82mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Conformal
Tolerance :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
275°C
Composition :
Wirewound
Datasheets
RLP06250R0JB25
Vishay / Sfernice RLP06250R0JB25
Through Hole 250Ohm, Wirewound,