RLP03R6500FR15
Mfr.Part #
RLP03R6500FR15
Power Rating :
3W
Length :
14mm
Diameter :
5.54mm
Max Operating Temperature :
275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Tolerance :
1%
Resistance :
650mOhm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RLP03R6500FR15
Vishay / Sfernice RLP03R6500FR15
Through Hole 650mOhm, Wirewound,