RLP0324R90FB00
Mfr.Part #
RLP0324R90FB00
Length :
14mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Power Rating :
3W
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
5.54mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
24.9Ohm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Tolerance :
1%
Datasheets
RLP0324R90FB00
Vishay / Sfernice RLP0324R90FB00
Through Hole 24.9Ohm, Wirewound,