RLP0315R80DR15
Mfr.Part #
RLP0315R80DR15
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
5.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
3W
Length :
14mm
Tolerance :
0.5%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
15.8Ohm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Datasheets
RLP0315R80DR15
Vishay / Sfernice RLP0315R80DR15
Through Hole 15.8Ohm, Wirewound,