RLP0312101FB15
Mfr.Part #
RLP0312101FB15
Length :
14mm
Resistance :
12.1kOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
3W
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
5.54mm
Tolerance :
1%
Datasheets
RLP0312101FB15
Vishay / Sfernice RLP0312101FB15
Through Hole 12.1kOhm, Wirewound,