RLP03118R0FB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP03118R0FB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Power Rating :
3W
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
14mm
Diameter :
5.54mm
Tolerance :
1%
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
275°C
Package / Case :
Conformal
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
118Ohm
Datasheets
RLP03118R0FB00
Vishay / Sfernice RLP03118R0FB00
Through Hole 118Ohm, Wirewound,