RLP02R4530GS14
Mfr.Part #
RLP02R4530GS14
Resistance :
453mOhm
Tolerance :
2%
Power Rating :
2W
Length :
10.2mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Contact Plating :
Tin
Diameter :
4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP02R4530GS14
Vishay / Sfernice RLP02R4530GS14
Through Hole 453mOhm, Wirewound,