RLP02R3320FS00
Mfr.Part #
RLP02R3320FS00
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
1%
Resistance :
332mOhm
Diameter :
4mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
10.2mm
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP02R3320FS00
Vishay / Sfernice RLP02R3320FS00
Through Hole 332mOhm, Wirewound,