RLP02R2600GS00
Mfr.Part #
RLP02R2600GS00
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Diameter :
4mm
Power Rating :
2W
Length :
10.2mm
Resistance :
260mOhm
Datasheets
RLP02R2600GS00
Vishay / Sfernice RLP02R2600GS00
Through Hole 260mOhm, Wirewound,