RLP0254R90FS14
Mfr.Part #
RLP0254R90FS14
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
1%
Diameter :
4mm
Length :
10.2mm
Resistance :
54.9Ohm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Datasheets
RLP0254R90FS14
Vishay / Sfernice RLP0254R90FS14
Through Hole 54.9Ohm, Wirewound,